SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Bu 3 Diyet Önerisi İle Sağlıklı Zayıflayın


Sizlere önereceğimiz bu 3 sağlıklı zayıflama yöntemi diyetisyenlerin kontrolünden geçmiştir.


Bu 3 Diyet Önerisi İle Sağlıklı Zayıflayın
Eklenme Tarihi 29 Eylül 2013 Pazar
İzlenme Bu 3 Diyet Önerisi İle Sağlıklı Zayıflayın 5873 kez izlendi.

Düşük Kaloriye Dayanan Diyetler Önerilir

Uygulayacağınız bu zayıflama yönteminde hergün 1500 kcal\'den fazla almamanız gereklidir. Karbonhidratlı besinler ile şekerli ve tatlı ürünlerinden sakınmanız gereken bu diyette günlük 125 gr\'dan fazla ekmek tüketmemeniz gerekir. 60 gr protein ile 80 gr yağ sınırını aşmak bu diyetlerde yasaktır. Fazla kalori içerdiği için alkollü içeceklerden de sakınmanız gerekmektedir. Az ve sık beslenmeyi tavsiye eden bu diyetlerde menünüz vitamin bakımından bol kalori bakımından düşük besinler olmalıdır.

Sık ve Az Öğünlü Diyetler Önerilir

Bu rejim bilhassa mide hastalığı olan kişilere tavsiye edilmektedir. Aç olduğunuz vakit yemek tüketebilirsiniz fakat tokluk hissetmeye başladığınız anda masadan kalkmanız gerekecektir. Hergün 3 kere midenizi tıka basa tamamiyle yemek ile dolduracağınıza 5 veya 6 kere az miktarlarda tüketebilirsiniz. Günde asgari İki litre su tüketmeniz lazım gelen bu diyette şeker ve un bakımından kendinizi kısıtlamanız gerekecek.

Hafif Yağlı Diyetler Önerilir

Uygulayacağınız bu diyet önerisinde günde 40 gr yağ tüketmek serbest. Fazlasını tüketmek maalesef yasaktır. Hafif yağlı bu diyette yağsız ızgarada balık, derisi alınmış beyaz tavuk eti, sebze ve meyvelerin bol olduğu yemekler tüketilmelidir. Vücudunuz adına zararı dokunan yağı belli ölçüde azaltmak size ve vücudunuza dinçlik kazandıracaktır. Bu diyette dikkat etmeniz gereken bir nokta kesinlikle yağ tüketimini tamamen azaltmayınız. Eğer hergün 20 gr altında yağ aldığınızda vücudunuzda vitamin eksikliği meydana gelecektir. Bu diyette tamamen yağı azaltmak değil hergün 40 gr sınırını aşmamanız etkili bir diyet için yeterli olacaktır.

Sağlıklı Zayıflamak Yorum Ekle
Rasgele Sağlıklı Zayıflamak
Öğrenci DiyetiÖğrenci Diyeti

Bu diyete ara öğün olarak her gün saat 10:00’da ve 16:00’da 150 gram meyve ekleyebilirsiniz.

Simit DiyetiSimit Diyeti

Size önereceğimiz simit diyeti ile 1 hafta içerisinde 3-6 kilo arası kilo verebilirsiniz.

Makarna DiyetiMakarna Diyeti

Makarna ve karbonhidrat ağırlıklı bu diyeti 14 gün boyunca uygulayabilirsiniz. Makarna diyetinde Akşam yemekleri için sınırlama yoktur; verilen ölçüyü iki kere yiyebilirsiniz.

Sağlıklı zayıflama tüyolarıSağlıklı zayıflama tüyoları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Yılmaz Öztürk; zayıflama diyetlerinin kişiye özgü olması gerektiğinin altını çiziyor ve kilo vermeyi kolaylaştıracak öneriler veriyor.

Badem Diyeti ile ZayıflayınBadem Diyeti ile Zayıflayın

Yapılan bir araştırmaya göre 2,5 ay boyunca günde yenen 2 avuç badem, insanlara tokluk hissi vererek açıkmalarını önlemektedir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.